Sepetinizbos.com

Aker Trendy 4.5 lt Düdüklü Tencere

 • Marka:   Aker
 • 119,90 TL
  KARGO BİLGİSİ
  75 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

  Kargo Ücreti: 4.72 TL

  Kargo Şirketi : Yurtiçi Kargo

  Aynı Gün Kargo

  Ücretsiz Kargo

  Hızlı gönderi
  Aynı Gün Kargo
  • Aker Trendy Düdüklü Tencere

   Aker Trendy 4,5 lt Düdüklü Tencere

   Buharın dışarıya kaçmasını önleyecek şekilde düzenlenmiş bir kapağı bulunan, kapalı basınçlı kaplara düdüklü tencere denir. Çeşitli maksatlar için günlük hayatın çeşitli yerlerinde kullanılır. Düdüklü tencere, yemekleri hızlı pişirmek için buhar gücünden yararlanma prensibi ile çalışan tenceredir. Basınçla suyun kaynama derecesi arasındaki ilişkiden hareketle ortaya çıkmıştır.

   Aker Trendy 4.5 lt Düdüklü Tencere Fiyatı

   Düdüklü tencere yemekleri yüksek ısıda ve tamamen kapalı halde pişirdiğinden dolayı, yemeklerin pişme süresini en aza indiren, kaynadığının anlaşılması için subap ilave edilmiş tenceredir. Düdüklü tencerelerde patlama tehlikesine karşı, basınca dolayısıyla pişme derecesine göre ayarlanabilen bir subap vardır ve basınç artınca düdük hava kaçırarak tencerenin patlamasına engel olur.

   Aker Düdüklü Tencere

   Düdüklü tencere ismini de bu nedenle almıştır. Herhangi bir tehlikeye neden olmasa da verimsizliğe yol açan bir husus ise düdüklü tencere hava kaçırıyor olmasıdır. Böyle bir durumda düdüklü tencere tasarlanandan daha düşük bir basınçla çalışacak, yemeğin suyunun kaynama noktası yeteri kadar yükselmeyecek ve yemek mümkün olandan daha uzun bir sürede pişecektir.

   Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

   Pişirilecek yemeğe ait malzemeleri bir miktar suyla birlikte düdüklü tencerenin içerisine koyun. Düdüklü tencerenin kapağını dikkatlice ve düzgünce kapatın ve düdüklü tencerenizi ocağa koyun. İlk başta düdüklü tencerenin düdüğü dik konumda olsun. Düdüklü tencerenin düdüğü ötmeye başlayınca yani düdükten yüksek miktarda buhar çıkmaya başlayınca düdüğü indirin. Ocağın altını kısık ateş seviyesine getirin ve yemeğinizin pişirme süresine göre bir süre daha düdüklü tencerenizi ocakta tutun. Ocağın altını kapattıktan sonra bir süre düdüklü tencereye hiç dokunmadan buharının dağılmasını bekleyin. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra düdüğü dik konuma getirebilirsiniz. Düdük dik konuma getirildiğinde düdüklü tencereden hızlı ve ani bir buhar çıkışı olacaktır. Bunun bitmesini bir süre bekledikten sonra düdüklü tencerenizin kapağını açıp yemeğinizi servis edebilirsiniz.

  • Taksit
   Taksit Tutarı
   Toplam Tutar
   1
   119.90 TL
   119.90 TL
   2
   59.95 TL
   119.90 TL
   3
   39.97 TL
   119.90 TL
   4
   29.97 TL
   119.90 TL
   5
   23.98 TL
   119.90 TL
   6
   19.98 TL
   119.90 TL

   Maximum Kart - 3D

   Taksit
   Taksit Tutarı
   Toplam Tutar
   1
   119.90 TL
   119.90 TL
   2
   59.95 TL
   119.90 TL

   WorldCard - 3D

  •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz